Czym jest botox?

Botox znany również jako toksyna botulinowa to jedna z najpopularniejszych substancji pozwalających utrzymać młody wygląd skóry na dłużej. Pozwala on na skuteczne wypełnienie bruzd na czole, kurzych łapek czy zmarszczek palacza. Może też posłużyć do podniesienia opadających kącików ust.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadza się na zdezynfekowanej, oczyszczonej skórze i polega on na podaniu botoksu pod skórę. Warto wiedzieć, że w tym celu używamy delikatnej, cienkiej igły, dzięki której substancja czynna doprowadzona jest bezpośredniego do miejsca docelowego, a jej działanie jest niezwykle skuteczne.

Po zabiegu

Botox to krótki, trwający zaledwie kilkanaście minut zabieg, którego efekty są zauważalne prawie natychmiast po wykonaniu. Ważne jest, aby zaraz po ostrzykiwaniu, nie masować twarzy i stosować się do zaleceń lekarza. Dzięki prawidłowo dobranym preparatom oraz odpowiedniej pielęgnacji, efekty zabiegu mogą być więcej niż zadowalające.

Czy botox jest bolesny?

Co ważne dla osób bardziej wrażliwych na ból, botox to zabieg bezbolesny, a ukłucia igłą przyrównuje się do ukąszeń komara. Dzięki wysokiej skuteczności oraz niskiej bolesności zabiegu, jest on jednym z najpopularniejszych wśród medycyny anty-aging.

Przeciwwskazania

Metody tej nie stosuje się wśród osób przyjmujących określone leki przeciwbólowe, które zawierają substancje sprzyjające powstawaniu siniaków. Aby uniknąć nadmiernego krwawienia nie należy wykonywać zabiegu także u pań podczas okresu, a ze względu na dobro dziecka niewskazane jest wykonywanie zabiegu u kobiet w ciąży i karmiących.

Botox w New Estetic Lublin

Aby przystąpić do zabiegu botox, wystarczy podstawowy wywiad lekarski. Poznaj szczegóły, umów się na wizytę w New Estetic i skonsultuj z naszym lekarzem.

Zabieg wykonywany przez Dr N. Med. Annę Brzozowską Jaśkiewicz oraz Lek. Med. Wiktora Wezgraja.