Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa zwana jest również iniekcyjną. Podczas zabiegu bezpośrednio do skóry dostarcza się różnorodne składniki odżywcze takie jak: kwas hialuronowy, peptydy biomimetyczne czy witaminy.

Jak wygląda zabieg?

Substancje odżywcze są dostarczane pod skórę w procesie iniekcji. Przy użyciu igły i strzykawki wykonywane są mikronakłucia, dzięki którym preparat trafia bezpośrednio do miejsca docelowego. Mała dawka substancji czynnej dostarczana jest bardzo gęsto, a pod skórą tworzą się mikrogrudki, które znikają po kilkudziesięciu godzinach po wykonanej mezoterapii. Zabieg jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Dla osób bardziej wrażliwych na ból, możliwe jest wykonanie znieczulenia.

Po zabiegu

Zaraz po zabiegu skóra może wyglądać na podrażnioną, ale powstałe pod skórą mikrogrudki wypełnione substancją czynną stają się niewidoczne kilkanaście godzin później. Już po wykonanym zabiegu pacjent powinien unikać silnie drażniących kosmetyków na bazie alkoholu oraz drapiących ręczników. Ewentualne zasinienia lub zaczerwienienia można przykryć makijażem.

Efekty

Najlepsze efekty można uzyskać w wyniku przeprowadzenia kilku zabiegów w serii. W rezultacie skóra jest dogłębnie nawilżona, a dostarczenie różnorodnych składników odżywczych sprawia, że wygląda na bardziej wygładzoną i znacznie młodszą. Mezoterapia igłowa pozwala pozbyć się wiotkości skóry, redukuje zasinienia i ewentualne zmarszczki.

Mezoterapia igłowa w New Estetic Lublin

Przyjdź do naszej kliniki, a specjaliści dopasują indywidualną terapię dobraną do potrzeb Twojej skóry.

Zabieg wykonywany przez Dr N. Med. Annę Brzozowską Jaśkiewicz.